Noe [RC]


Film: Noe
Režie: Darren Aronofsky
Předloha: X
Žánr: Drama, Dobrodružný
Rok:  2014
Délka: 138 minut
Díl: X

Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém. Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina. Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít.

 http://nd06.jxs.cz/424/194/cad6d5a35a_96110216_o2.png
V roce 2014 jakoby se s novými filmy na motivy biblických příběhů, rozsypal pytel. Nejdříve se do kin uvede film Pompeje a o pár dní později i Noe. 


Příběh o Noemovi, který musel ččlit nepřízni osudu a shromáždit všechna zvířeta, aby je zachránil, zná asi každý. Na počátu stojí pouze on a Stvořitel. Já osobně jsem se už při upoutávkách hodně těšila, protože ráda si ty příběhy čtu, i když nejsem nějak nábožensky založená. Jednoduše se mi některé líbí, a právě Noe je jeden z těch příběhů, které mě fascinovali.  Celý film je téměř dopovázen teoriemi o vzniku celéhého lidstva z biblického pohledu, což bylo docela k užitku a tato věc se mi celkově líbila. 
Ovšem mohu určitě říct, že jsem čekala malinko více od 'trháku' jako je Noe. Většina filmu tvořili biblické teorie, kdo je hodný a kdo je zlý, což trochu od filmu odpuzuje. Průběh děje ke konci se mi rozhodně také nelíbí, protože se mi z Noa vyklube, omlouvám se, ale pitomý dědeček bez smyslu pro život a chce zabít i své nové vnoučata, které jim právě porodí jeho dcera. A to mě dosti naštvalo a ne z toho, že v pravé Arše se nic takového nedělo, ale protože se mi to tam absolutně nehodilo a pohřbilo to tak i téměř celých 5 minut, co bojují na moři s potopou. A teď když už jsem nakousla tu potopu.Nemůžu být jen kritická, protože to by si tento film ani nezasloužil.Věc za kterou musím jednoznačně dát bod je vizuální zpracování potopy, nástupu zvířat a bitvu před potopou, protože jako fanoušek epických efektových bitev se mi to naprosto líbilo. Žádné technické potíže a žirafy vypadaly jako žirafy. Právě bitva před potopou, kdy se do ní zapojují i jakýsi kamenní muži, mi hodně připomíná Kamenné obry z Hobbita. Ani bych se nedivila, kdyby na oba tyto filmy použili stejné grafické programy. 
Děj se netáhnul, ale ke konci byl trošku zbržděný. Kromě efektů bych mohla pochválit i herce, protože toto je jeden z filmů, kdy jsem jich poznala hned několik. Ovšem tři mě dokázali hodně zaujmout - Logan Lerman, Emma Watson a Rusella Crowea aneb slavného Percyho a chytrou Hermionu. Upřímně jsem je na Emmu trochu netěšila, protože jí neznám jinak než z Harryho Pottera, ale u Lermana to bylo jiné. Výsledně mě ani jeden z těchto herců nezklamal, což je další bod pro Noe!
Noe je téměř psychologický film o katastrofě, který si najde své fanoušky, ale i odpůrce. Děj je světově známý, ale režisér nechal upustit uzdu fantazie a přidal některé velice působivé prvky. Sice se ne vždy přesně setkává s historií, přesto by to nemělo fanouška odradit. Strhující hudba i efekty. Pro mě je to nadprůměrný film!7|10

3 komentářů:

 1. O filmu jsem slyšela a některé tyhle biblické příběhy mám taky ráda, navzdory svému absolutnímu ateismu vůči Bohu podle křesťanů.. ale nevím jestli by mě to bavilo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já říkám, proč to nezkusit. Film tě může buď nadchnout nebo zklamat ..nic jiného :)

   Vymazat
 2. Na film som sa veľmi tešila. Trailer sa mi páčil, námet tiež, o hercoch ani nehovorím (Logan Lerman <3), ale nakoniec som to nemohla ani dopozerať. Totálny fail u mňa. Najhoršie, čo som v minulom roku videla a to som toho videla teda dosť.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář a nezapomeňte mi tam hodin i link na váš blog, ať se též zabavím :3

Používá technologii služby Blogger.
 

Instagram

Spolupracuji

GbVxn.jpg

V zájmu spolupráce mě najdete na e-mailu:

AnikaRodriguez@seznam.cz

Pravidelní čtenáři