~Věci, bez kterých není zima zimou | Anika Rodriguez~


light, snow, and winter image
 
Chtěla jsem s tím počkat ještě chvíli, ale když já už nemůžu jinak, než příspěvek zveřejnit na začátku prosince. Proč? Protože i když je ještě podle kalendáře podzim, bude Mikuláš a to je pro mě symbol začátku zimy. 
Určitě však nemluvím jen za sebe, když řeknu, že se už od listopadu připravuji na zimní období. Jsou však věci, které na zimě miluji a problém nastává, když se jich nedočkám...fashion, sweater, and winter imageSvetříky, svetříky a teplé ponožky...
Jsem absolutní zmrzlík, co se týče každého ročního období a v zimě je to dvakrát tak horší. Mrznou mi prsty, mrzne mi nos a celkově tvář - tyto části mi sice svetr neochrání, ale alespoň při tom umrzání budu vypadat dobře, no ne? (:D)I když bych je před pár lety na sebe nevzala a když jsem byla mála, nesnášela jsem nošení svetrů, pomalu se zase vrací do mého zimního must-have. A k teplému svetříku patří i teplé ponožky - a nejlépe s norským vzorem, prosím!

Čaje a mnoho teplých nápojů...
Jak já bych se čajů mohla upít. Ono to všechno totiž zapadá do sebe. Je mi zima - beru si svetr - jdu si udělat čaj. Za tento rok jsme si neskutečně navykla na pravý zelený čaj a i když by se neměl, piji ho i večer těsně před spaním. Nedokážu si představit den, kdy bych si alespoň dvě skleničky nedala. Čaje mám také spojené s vánočními trhy, kde jsem minulý rok ochutnala slazený perníčkovým sirupem a nemohla jsem se ještě den přestat oblizovat!christmas, light, and tree image

Kniha a krb...
V domě máme pouze jedny kamna a jinak topíme radiátory. No, oni ty radiátory stačí, někdy si vezmu židli a sednu si k němu, ale co si budeme povídat. Nad rozpálená kamna či krb není. Praskající oheň,světýlka a v rukách skvělou severskou krimi - to je můj ideál dobře stráveného večera.   Věřím, že nejsem sama, komu se to líbí a pro koho to značí jakousi "rodinnou ideu". Řekněte sami, není to nádherné?


christmas, starbucks, and Cookies imageSvětýlka a vyzdobené městečka
Už jsme to nakousla a teď se k tomu vyjádřím více. Celý prosinec okukuji vesnice a města, kterými projíždíme, a rozhlížím se po světýlkách a ozdobených stromečcích. I u nás na vesnici jeden takový stojí a musím říct, že vždy když jdu kolem, koukám s otevřenými ústy. Náramně jsem si užila (i když jsem celkem promrzala) rozsvicování stromečku a mohu říct, že mě ty dvě hodinky navnadili na Vánoce ještě více.


Ovoce, perníčky a cukroví...
Jsem jediná, co se přes zimu přecpává ovocem raději než cukrovím? Nedávno ve třídě měl někdo mandarinku a já když jsme ji ucítila, na okamžik jsme si připadala jako na Štědrý den. Neuvěřitelné, jak vůně dokáže probudit takové city a emoce. Já moc cukroví nejím, ale důvod proč se na něj těším, je jediný - baví mě ho péct a zdobit! 


christmas, winter, and bed image   art, christmas, and classy image
Minulý rok byl, co se týče, Vánoc takový...zvláštní. Ani si moc nepamatuji, že bych se na ně minulý rok tak těšila. Nevím, bylo to celkově zvláštní období. Tento rok mě trochu děsí fakt, že hned po Silvestru mě pár dní na to čekají talentovky, takže se mi opakování učiva přes svátky nevyhne. Držte mi palce, lidičky, však já se ještě na toto téma ozvu.

Co nesmí chybět v zimě vám? Jsem jediná, která zbožňuje pečení cukroví?      


Instagram | Facebook | Ask
Anika Rodriguez 

12 komentářů:

 1. Krásny článok ❤. Milujem takéto vianočné články :3. Svetríky, čajíky, mandarinky, Coca Cola, knihy... :3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, také tento typ článku velice ráda čtu... Ano, na mandarinky bych téměř zapomněla! :)

   Vymazat
 2. Je příjemné číst takovéto články. Moc se ti povedl :) A se svetříky to máme stejně :)

  http://my-ideallife.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, strašně děkuji, je příjemné to číst. :)

   Vymazat
 3. Moc se mi líbí způspb jakým píšeš, máš talent!Pokračuj v tom.:)
  http://wholemyshiningworld.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, bohužel poslední dobou nějak není chut a ani čas, snad se k tomu ale co nejdříve aktivně vrátím. :)

   Vymazat
 4. vianočné svetielka a výzdobu mám strašne rada :)
  Jane´s World

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že nejsem sama. Včera jsem navštívila Brno a musím říct, že mají pěknou výzdobu. :) Úplně unešená jsem byla.

   Vymazat
 5. Penký článok :) Takýto štýl článkov mám veľmi rada, podobný som písala aj na môj blog :)
  http://worldbyvikk.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, ráda tento typ článků čtu a rozhodně se také ráda podívám! :)

   Vymazat
 6. Pěkný článek :-) Musím říct, že spoustu věcí máme společných (s tímto článkem) :-) Z tohoto článku vyplývá příjemný pocit, stejně jako z ostatních :-) pokračuj ve psaní jako do teď, úžasný blog! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jujda, to jsem moc ráda! :) Moc mě tvůj komentář potěšil. :)

   Vymazat

Děkuji za váš komentář a nezapomeňte mi tam hodin i link na váš blog, ať se též zabavím :3

Používá technologii služby Blogger.
 

Instagram

Spolupracuji

GbVxn.jpg

V zájmu spolupráce mě najdete na e-mailu:

AnikaRodriguez@seznam.cz

Pravidelní čtenáři